GNU Linux România

0

 

GNU Linux România este o publicație online care promovează articole, tutoriale, recenzii și multe altele despre GNU+Linux în România. Căutăm să prezentăm sfaturi, tutoriale și știri de calitate care să fie apreciate.

GNU Linux România a apărut la sfârșitul lui 2015 la inițiativa unui grup de entuziasti pasionati de programele libere a caror licenta este libera. Dorim să oferim din experiența noastră cu distribuțiile GNU+Linux toate informatiile de care ati avea nevoie prin intermediul acestui sit. Pe lângă experiența noastră, mai puteti gasi si articole din presa internațională pe care le traducem pentru voi.

Site-ul a apărut din dorința de aduce la cunoștința tuturo românilor că există programe alternative cu licență liberă la programele ne-libere ca: Microsoft Windows, Adobe Flash Player, BSPlayer și exemplele ar putea continua. Nu numai că acest sit publica articole despre programele libere dar a și inițiat 3 campanii care se referă la:
Fii liber pe Windows
GNU Linux pentru Educație
Datele personale în era digitală

Vrei să faci parte din această echipă minunată?

Ești bine venit să te alături echipei noastre și să faci parte din echipa noastră, contribuind la articole bine scrise despre GNU, Linux și programe libere. Contactează-ne la adresa: contact [@] gnulinux.ro

Cum să beneficiezi de site-ul GNULinux.ro?

Acest sit publică articole de calitate cu privire la GNU, Linux și programe libere. Pentru a fi la curent cu toate articolele publicate, abonează-te prin adresa de poștă electronică sau fi alături de noi pe rețelele de socializare:

About Author

Presa din Constanța

Lasă un răspuns

%d blogeri au apreciat: